Fintech startup Brokero: Investiční informační servis ve vaší kapse

3 měsíce

do uvedení prototypu na trh

Výzva

Tvorba virtuálního investičního makléře

Za aplikací Brokero stojí dva zkušení investiční makléři, kteří měli vizi zpřístupnit svět investic nezkušeným a usnadnit práci ostříleným investorům. Toto fintech řešení mělo přinášet srozumitelné a relevantní informace o aktuálním dění na finančních trzích. Jednou z požadovaných funkcí byla možnost informovat své uživatele o investičních příležitostech v reálném čase.

Během prvotního vývoje webové a mobilní aplikace se zakladatelům nepodařilo dosáhnout kýženého výsledku. Termíny dokončení se protahovaly a aplikace vykazovala řadu chyb. Bylo potřeba přistoupit ke změně dodavatele a celou situaci urychleně vyřešit tak, aby projekt dosáhl svých byznysových cílů. 
 

Řešení

Rychlé uvedení MVP na trh

Tým invenťáků převzal projekt pod svá křídla a musel urychleně analyzovat jak hloubku, tak i míru rozpracování celého projektu. Vzhledem k charakteristice a fintech působnosti bylo zapotřebí:

  • Provést analýzu celkového stavu projektu.
  • Připravit návrh řešení a doporučení pro zlepšení stávajícího stavu.
  • Implementovat navržené řešení splňující businessové a uživatelské cíle.
  • Vypořádat se s řadou legislativních překážek při distribuci multiplatformní aplikace.  
  • Vyvinout základní MVP s ohledem na budoucí rozvoj aplikace.

"Když tým Brokero oslovil INVENTI, aplikace byla rozpracovaná od původního dodavatele. Museli jsme se tomuto systému přizpůsobit a následně s aplikací dosáhnout požadovaného businessového cíle. "
Ondřej Hrabalík (Customer Success Manager)

Brzy po vydání jsme s Brokero naplánovali další vývojový cyklus pro přidání nových funkcionalit do celkového řešení. Součástí dalšího vývoje byl například pravidelný newsletter, který chtěl klient integrovat jak do webové, tak mobilní aplikace. Díky tomu jsme relativně snadno dosáhli funkce poskytování čerstvých zpráv z akciového trhu ve webové i mobilní verzi.

Výsledek

I přestože jsme se během implementace museli potýkat s několika problémy, jsme efektivně a rychle dosáhli požadovaných výsledků. Aplikaci jsme úspěšně připravili k vydání na trh během tří měsíců. 

Brokero tak konečně mohlo začít plně pomáhat svým klientům zúročovat své investice. Dodnes pokračujeme jak ve správě webu, tak dalším vývoji aplikace – koncoví uživatelé se mohou těšit na ještě přesnější rady a tipy na míru.

Dělá nám radost, že se aplikaci daří, ve výsledcích zákaznické spokojenosti dosahuje pěkného hodnocení a noví uživatelé neustále přibývají. S klientem utužujeme dlouhodobé partnerství a nemůžeme se dočkat, kam nás společná spolupráce dále zavede.

Dodané řešení je perfektní ukázkou našich odborných znalostí v oblasti vývoje webových a mobilních aplikací. Také podtrhuje náš závazek dodávat řešení, která splňují často unikátní potřeby a překonávají očekávání klientů.

A co si o spolupráci myslí zakladatelé Brokero?

„Jelikož jsme start-up, tak jsme hledali partnera, který nám bude v určitých ohledech nápomocný. To jsme našli plně v INVENTI. Spolupráce je vysoce profesionální. Tým lidí, se kterými komunikujeme, se nám snaží vždy velice hbitě vyjít vstříc, navíc přichází i s vlastní invencí, jak naše nápady posunout ještě dále. INVENTI můžeme pouze doporučit.“
Marek Trúchly & Jakub Lukáš Founders, Brokero
O tom, co předcházelo vývoji aplikace, pro koho je určena a jakým směrem se bude ubírat do budoucna, si můžete přečíst v článku našem blogu – Český investiční středověk a technologie: Brokero se chystá přesunout investování do 21.století.

Aplikaci BROKERO si můžete stáhnout na: