Stabilní a spolehlivé řešení pro statisíce zájezdů od Der Touristik (REWE)

Projektový management

Java

Vývoj software

Java
Kotlin
C#
Go
statisíce

odbavených zájezdů

300K+

integrovaných hotelů

5000K

požadavků na systém denně

Výzva

Technologické řešení pro úspěšný business v cestovním ruchu

Společnost Der Touristik (součást REWE Group) patří k největším mezinárodním skupinám v cestovním ruchu. Zahrnuje cestovní kanceláře jako CK Fischer či EXIM Tours, ale také mnoho provizních prodejců. Celá skupina pak staví na centrálně spravovaném backend řešení, což vyžaduje komplexní a spolehlivý systém propojující jednotlivé procesy, systémy a nejrůznější datové zdroje.

Úspěch v tomto vysoce konkurenčním prostředí je závislý na rychlosti, spolehlivosti a flexibilitě. Také se neobejde bez architektonicky promyšleného, technologicky robustního a pečlivě spravovaného řešení.

Požadavky

Tvorba, správa a rozvoj backendového řešení

Společnost Der Touristik potřebovala dodat komplexní backendový systém pro vyhledávání a objednávání zájezdů, letenek a rezervaci hotelových pokojů. Dále potřebovala zajistit jeho integraci mezi objednávkovými systémy partnerů a prodejními portály jednotlivých cestovních kanceláří. Následně bylo třeba zajistit kontinuální technologický vývoj, optimalizaci řešení a jeho údržbu.

Řešení

Agilní Java tým s efektivní vzdálenou každodenní komunikací 

Pro projekt jsme postavili zkušený, agilní tým Java expertů, který dokázal obstát v sofistikovaném prostředí s vysokými nároky a očekáváními. Tento tým, byť pracuje vzdáleně, zůstává díky efektivním nástrojům (Atlassian, Slack, Google Workspace) v dennodenním kontaktu s jednotlivými odděleními klienta. Pro projekt byly vybrány konkrétní nástroje a technologie včetně prostředí pro DevOps (Jenkins, Gitlab) a současně byly na míru nastaveny veškeré procesy.

Výsledkem je schopnost flexibilně reagovat na trendovost celého odvětví, ale také marketingové a obchodní potřeby jednotlivých cestovních kanceláří a provizních prodejců.

Guidebook

Audit testingu krok po kroku

Zjistěte, jak efektivně probíhá testing na vašem IT projektu a optimalizujte jeho vývoj.

Výsledek

Statisíce prodaných zájezdů od desítek kanceláří skrze jeden centrální systém

Náš tým navrhnul a provozuje komplexní řešení, které zajišťuje klíčové funkcionality pro úspěšný online prodej zájezdů v rámci rodiny Der Touristik. Nejenže propojuje jedny z největších cestovních kanceláří, ale současně obsluhuje také další prodejce. Dohromady tak propojíme požadavky milionů klientů s nabídkou cestovních kanceláří, dopravních společností a hotelů po celém světě.

Guidebook

Audit testingu krok po kroku

Zjistěte, jak efektivně probíhá testing na vašem IT projektu a optimalizujte jeho vývoj.

Guidebook

Audit testingu krok po kroku

Zjistěte, jak efektivně probíhá testing na vašem IT projektu a optimalizujte jeho vývoj.