115 tisíc uživatelů po roce od spuštění aneb Vývoj unikátní fintech aplikace

Mobilní vývoj

300tis.+

nalezených virů

150tis.+

uživatelů (2023)

3000000+

zanalyzovaných bankovních převodů

TOP 10

mezi fintech aplikacemi dle Forbes.cz

Patron GO je chytrá aplikace, díky které ušetříte na vašich povinných platbách. Zaměřuje se na automatizovanou analýzu bankovních výpisů, kde identifikuje takzvané „finanční viry”. To samozřejmě vyžaduje maximální bezpečnost a přesnost.   

Výzva

Vývoj unikátního finančního antiviru

Náš klient za námi přišel s konkrétní byznysovou vizí, avšak bez konkrétní představy o technologickém řešení. Po vyjasnění očekávání jsme sestavili návrh, na jakých základech taková aplikace může fungovat. Už zpočátku jsme však věděli, že její vývoj nebude snadný. 

Jelikož se jednalo o službu, která u nás neměla obdoby, bylo zapotřebí těžit nejen ze zkušeností, ale především z vlastní kreativity a schopnosti hledat neotřelá řešení. Hlavní prioritou bylo dobré zabezpečení, protože aplikace pracuje s velmi citlivými uživatelskými daty. Navíc jsme vyvinuli unikátní řešení pro komunikaci s bankami, což v dnešní době stále není standardem. Ani koncept analýzy a označování bankovních transakcí nebyl něčím, co by se na trhu běžně vyskytovalo.

Projekt již při svém návrhu vyžadoval vysokou míru flexibility. Vývoj musel pohotově reagovat na ekonomický vývoj a potřeby uživatele, ale i standardy mezinárodních plateb a bank. To všechno bylo zapotřebí řešit za chodu během vývoje.

Řešení

Rychlé zpracování prototypu

Klíčem bylo dobré pochopení i nastavení businessových cílů a očekávání našeho zákazníka. Jen tak jsme mohli vyvinout produkt, který plně odpovídal veškerým potřebám.
 
V řadách INVENTI jsme sestavili zkušený tým expertů, který se velmi rychle adaptoval na specifické potřeby uživatelů i všech ostatních partnerů a třetích stran. Nejprve jsme společnými silami vyvinuli interaktivní prototyp, kde si náš klient mohl používání aplikace prakticky otestovat a zvalidovat i s potenciálními zákazníky ještě před zahájením finálního vývoje.

Následně byly agilně zapracovány nově vznikající požadavky a potřeby, které průběžně vyplývaly v průběhu růstu projektu. Tým při vývoji přihlížel jak ke zpětné vazbě od uživatelů, tak od partnerů. Zpracovali jsme například nejpřesnější označování transakčních kategorií a finálních produktů pro uživatele, které na trhu nemá obdoby.

Použité metody

Procesní postup při řešení celého projektu obsahoval tyto kroky:
  • Byznysová a technická analýza
  • Technický rozpad a tvorba architektury řešení
  • Návrh prototypu
  • Implementace
  • Testování
  • Tvorba dokumentace
  • Dodávka první verze produktu Patron GO
  • Provoz, údržba, podpora a rozvoj produktu

Výsledek

Od spuštění v únoru 2021 do konce roku 2022 Patron GO pro své uživatele identifikoval přes 300 000 „finančních virů”. Zájem o toto fintech řešení neustále roste. Startup již působí na Slovensku a brzy bude expandovat do Polska a na další evropské trhy.

Aplikace si získala tolik důvěry a pozornosti, že opakovaně získala mnohamilionovou podporu od investorů. [Forbes.cz] [Feedit.cz]
 
Tým INVENTI stále pracuje na rozšiřování aplikace, např. skrze správu zabezpečení komunikace s bankovními systémy a zlepšování algoritmu pro lepší analýzu bankovních transakcí. Přispívá tak k celkovému rozvoji fintech odvětví. 

Aplikaci PatronGO si můžete stáhnout na: