Kurz pokročilé Javy 2023


Termín akademie

25. září - 30. října 2023

INVENTI - Táborská 31, Praha

Garant akademie

Tomáš Poledný

Cena kurzu

Bezplatný

Přihlášky jsou už uzavřeny. Nechceš minout přiští kolo? Dej nám vědět.


K čemu ti kurz bude?

Chápeme, že posunout se z Java SE k Java EE resp. Spring může být náročné. Proto jsme pro tebe vytvořili kurz, na kterém přednášejí naši nejlepší Java vývojáři, aby ti mohli předat své zkušenosti z letité praxe. A možná pak rozšíříš jejich řady.

Kurz není pouze o programování v Java, ale obsahuje kompletní přehled činností a úkolů s kterými se jako nastávající pokročilý vývojář můžeš setkat - od analýzy až po testing.

Jaká témata probereme?

  • Úvod a GIT
  • Java ekosystém, anotace a preprocesory
  • Spring
  • Testování a mockování
  • REST API
  • Databáze
  • Docker
  • Asynchronní zpracování - Messaging
  • Debugging monitoring a logging

Co tě čeká?

IT svět se vyvíjí rychle a Java svět není výjimkou. Kurz je postaven tak, abychom ti představili nejnovější trendy a přiblížili tě co nejvíce k reálné praxi.

Jako hlavní framework jsme zvolili Spring, resp. Spring Boot, protože je to jeden z nejpoužívanějších Java frameworků. V průběhu si vyzkoušíš vše, co je potřeba pro vývoj jednoduché microservice.

Nabyté dovednosti si hned osvojíš jejich využitím na vlastním projektu. V každé hodině svůj projekt o další krok posuneš.

Na konci akademie tvůj projekt ohodnotí garant Tomáš Poledný a bude tedy součást  tvého závěrečného hodnocení.

Jak kurz probíhá?

Čeká tě 10 lekcí 2x týdně (pondělí a čtvrtek) od 18:00 do cca 20:00 hod. a pokud na závěr úspěšně projdeš testem a představíš svůj projekt, získáš od nás certifikaci. V průběhu kurzu budeš dostávat i domácí úkoly a praktická cvičení.

S sebou potřebuješ notebook, chuť se učit nové věci a poznávat Javu. 

Podrobný popis kurzu

Vytvoříme si projekt na zelené louce a postupně ho budeme doplňovat. Nejprve si probereme jak používat Git a jak lze sestavovat Java aplikace pomocí Maven nebo Gradle. Dopodrobna se podíváme na anotace i jejich vytváření i na to, jak si lze usnadnit vývoj pomocí preprocesorů jako je Mapstruct a Lombok. Následně si představíme a do projektu přidáme Spring, resp. Spring Boot. Naučíme se vytvářet beany, vysvětlíme si dependency injection i jak ji používat. 

V následující hodině se podíváme na testování - od unit testů s JUnit až po složitější integrační testy pomocí Spring a mocků. Poté přijde na řadu REST API, povíme si, oč se jedná, jak ho pomocí Spring MVC vytvořit a jak spolu díky REST API mohou microservices komunikovat. 

Když už budeme umět vytvářet REST API, vrhneme se na ukládání dat do databáze a to za pomoci Spring Data a JPA. Pak si ukážeme, jak z naší aplikace vytvořit Docker image, který lze snadno spouštět bez nutnosti instalace JVM. Budeme se také zabývat tím, jak mezi sebou microservices (kromě REST API) můžou komunikovat pomocí messagingu, aby pak díky tomu vše nebylo synchronní. 

A jelikož ne vždy všechno funguje, jak má, představíme si nástroje, které nám pomohou přijít na to, jak těmto problémům předcházet pomocí správného logování a jak se s nimi vypořádat, když nastanou pomocí monitoringu a debugování. 

Nakonec si ověříme nabyté znalosti z kurzu v testu. Pokud projdeš testem a odevzdáš svůj projekt, získáš od nás certifikát, který prokazuje, že ovládáš základy moderního vývoje Java aplikací za pomoci Spring Boot. 
 

Požadavky

Nutná znalost základů Java SE a ovládání IDE. Znalost Javy si ještě před kurzem ověříme v rámci krátkého online pohovoru. Není se čeho bát, potřebujeme jen ověřit, že pro tebe bude kurz přínosný a nebudeš se trápit. :) 

Nechces minout příští Kurz Pokročilé Javy?

Stačí se přihlásit a my ti dáme vědět hned, jak další kurz otevřeme.

Máš nějaké dotazy?

Pokud máš nějaké otázky, ozvi se nám prostřednictvím mailu akademie@inventi.cz a do předmětu uveď typ akademie.