C-Suite Meetup vol. 7: Jak na AI ve výrobní firmě
Umělá inteligence je obrovský trend. Jak jej uchopit a vytěžit z něj reálné výsledky ve specifické oblasti výrobních firem?
Pojďme se společně podívat na ty, kteří již mají za sebou úspěchy s implementací AI do svých firem. Diskutujme o tom, jaké přínosy může mít AI v nejrůznějších procesech, a jak takové inovační projekty úspěšně zvládnout i ve vašem případě.
TERMÍN
26. září 2024
8:45–13:00
MÍSTO
INVENTI
Táborská 31, Praha 4
REGISTRACE UZAVAVŘENA
Meetup v kostce:
Jakou roli bude hrát AI ve výrobních firmách? Daří se nám hledat smysluplnou cestu vpřed?
Implementace umělé inteligence do firemních procesů je stále na úrovni experimentování. Přijďte diskutovat s těmi, kterým již dokázala AI přinést reálné výsledky. Inspirujte se úspěšnými příběhy a zkušenostmi.
Pro ty, kteří jsou odpovědní za inovace a budoucnost výrobních firem.
Meetup je určen těm, kteří řídí strategii, inovace a digitalizační projekty především ve středně velkých výrobních firmách. Právě pro ně je důležité přetavit vize ve fungující realitu. Naši hosté vás mohou nasměrovat a inspirovat.
Pojďme diskutovat a sdílet své zkušenosti s AI a s digitání transformací ve výrobním průmyslu.
Povídat si budeme o konkrétních příkladech, jak ve výrobních firmách AI využít. Naši hosté nasdílí zkušenosti např. z automatizace procesů, analýzy dat či řízení kontroly kvality.
Inspirace, networking a přátelská atmosféra.
Meetup vám poskytne inspiraci, tipy a networking pro naplnění vašich vizí a pomůže vám na vaší cestě k budoucnosti. Ať už jsou vaše zkušenosti či názory jakékoliv, určitě se seznámíte s novými lidmi z oboru a užijete si příjemné dopoledne završené společným obědem.
Naši partneři pro tento meetup
Kdo na akci vystoupí
Dodržujeme vlastní pravidla pro zvaní jednotlivých hostů. Mezi našimi hosty nebudou pouze experti na umělou inteligenci, kteří výrobním firmám dodávají softwarová a hardwarová řešení poháněná AI, ale především výrobní firmy, které mají konkrétní zkušenosti s implementací těchto řešení a rády se o ně s námi podělí.
Jakub je zakladatelem a technickým guru společnosti EDIMA solutions, technologického start-upu, který se specializuje na vývoj platformy Edmund AIpro techniky a údržbáře. Jeho zkušenosti v oblasti umělé inteligence, průmyslu a programování PLC systémů mu umožňují vytvářet platformu, která mění způsob, jakým průmyslové podniky přistupují k údržbě a optimalizaci provozu.
Filip po dvou letech práce na Ministerstvu vnitra, kde získal cenné zkušenosti s fungováním státní správy, přešel do svého oboru, kterým je průmyslová automatizace. Nyní již dvanáctým rokem působí ve společnosti Festo, kde má na starosti oddělení technického vzdělávání. Jeho pracovní náplní je prodej hardwaru a poskytování technických školení. Velkou část jeho práce tvoří vyhledávání nových technických řešení a zavádění moderních postupů při práci s nejnovějšími technologiemi. Festo je partnerem aplikace Edmund společnosti EDIMA solutions.
Šimon je mladý a inovativní podnikatel, který se specializuje na softwarová řešení pro energetický management. Jeho firma DAITABLE integruje funkce umělé inteligence s cílem snižovat energetickou náročnost firem a budov, čímž nejen optimalizuje náklady, ale také minimalizuje dopad na životní prostředí. Vítěz řady ocenění, včetně ceny BMW za inovace, WSA Emerging Innovator či INQb Startup Pitch.
Pavel vystudoval kybernetiku a biomedicínské inženýrství. Díky své schopnosti předvídat nástup éry umělé inteligence založil v roce 2016 společnost Neuron Soundware, která se specializuje na inovativní průmyslovou analýzu zvuku. Pod jeho vedením se společnost během několika let stala lídrem v oblasti technologických inovací. Pavel má bohaté zkušenosti jako digitální manažer ve společnosti Accenture a více než 15 let se věnuje globálnímu poradenství se zaměřením na Big Data, systémovou architekturu a ICT strategii.
Richard je expert na etické AI, digitalizaci a IT management. Absolvoval na ČVUT FEL Praha a Ph.D. získal na Fakultě informatiky a statistiky VŠE Praha na téma Big Data Ethics. Na VŠE založil Prague Data Ethics Lab a vyučuje zde předměty spojené s Ethical AI a IT Governance. Založil a aktuálně působí jako CEO startupu Omnicrane zaměřeného na aplikaci AI do oblasti SalesTech a MarTech. V minulosti zastával pozici Vice-Presidenta v telekomunikačních firmách T-Mobile Czech Republic, GTS Czech a ředitele IT služeb v Slovak Telekomu.
Milan je zakladatelem společnosti Amitia a výraznou inovativní osobností Plzeňského kraje, aktivně se podílející na rozvoji regionu a jeho talentů. Amitia, založená v roce 2019 v Plzni, je průkopníkem v oblasti umělé inteligence, zaměřujícím se na inteligentní výrobu, digitální dvojčata, práci s dokumenty a texty, počítačové vidění se zaměřením na oblast Smart City a další aplikace strojového učení. Naše mise je poskytovat komplexní AI řešení, která spojují základní výzkum s reálnými technologickými inovacemi. Vize firmy je stát se regionálním majákem technologické excelence s globálním dosahem a kolektivní prosperitou našich zaměstnanců, regionu a potažmo celé ČR. V roce 2022 jsme byli oceněni ve Vizionáři 2022 za technologický, ekonomický a sociální přínos pro oblast průmyslové výroby. Jsme krajským finalistou Firma roku 2024 a jednou ze dvou firem z Plzeňského regionu vybraných do Technologické inkubace CzechInvestu. Firma úzce spolupracuje s týmy Západočeské univerzity v Plzni.
Pavel je ředitelem závodu ASPERA technology s.r.o. zaměřujícího se především na zakázkovou kovovýrobu, což zahrnuje širokou škálu služeb, jako je zpracování plechu, práškové lakování, svařování, montáž, elektromontáž a mnoho dalších technických činností. Společnost investuje velké finanční prostředky do moderních technologií s cílem vysoké výrobní kvality. Též je neustále rozvíjen informační ERP systému, který je nezbytný ke komplexní správě podnikového řízení. V návaznosti na informační systém investujeme do vývoje APS, které má za úkol zefektivnit řízení zakázek, výrobních kapacit a dodržování zákaznických priorit a termínů.
Radim se věnuje projektům, které se týkají digitalizace (umělá inteligence, online machine monitoring system, digital twin atd.) a automatizace (automatizace výrobního procesu, "bezpapírová" výroba, kolaborativní roboty atd.) v oblasti výroby. Dále realizuje projekty zaměřené na produktivitu výroby a Lean."
Slávek je AI & Developer Lead Computer Vision DNAi. DNAi přináší nejnovější výzkum AI do praktických aplikací, vytváří digitální dvojčata pro výrobní prostředí, zdravotnictví a každodenní život. Jejich cílem je tvořit řešení, která zlepšují svět. Společnost úzce spolupracuje s předními univerzitami a inovativními organizacemi, podporujícími aplikovaný výzkum. DNAI sleduje, zkoumá a využívá nejnovější technologie.
Program meetupu
8:45 ‑ 9:20 | Společná snídaně v INVENTI |
9:20 ‑ 9:30 | Zahájení meetupu |
9:30 ‑ 10:45 | Úspěšné příběhy výrobních firem s implementací AI |
10:45 ‑ 11:15 | Coffee break & Networking |
11:15 ‑ 12:00 | Diskuze s AI experty a jejich zkušenosti z výrobních firem |
12:00 ‑ 13:00 | Společný oběd v INVENTI & Networking |
Program meetupu
8:45 ‑ 9:20 | Společná snídaně v INVENTI |
9:20 ‑ 9:30 | Zahájení meetupu |
9:30 ‑ 10:45 | Úspěšné příběhy výrobních firem s implementací AI |
10:45 ‑ 11:15 | Coffee break & Networking |
11:15 ‑ 12:00 | Diskuze s AI experty a jejich zkušenosti z výrobních firem |
12:00 ‑ 13:00 | Společný oběd v INVENTI & Networking |
Co o meetupech říkají naši návštěvníci
Nenechte si ujít další z plánovaných C‑Suite Meetupů.
Radí Vám dáme vědět o dalších setkáních. 👇