Jak umělá inteligence mění výrobní sektor?
V dnešní době byste už jen těžko hledali odvětví, do kterého nějakým způsobem nezasahuje umělá inteligence. Postupně se tedy stává klíčovým nástrojem pro inovace i ve výrobním průmyslu – od automotive až po logistiku. Jak z ní vytěžit maximum a postupně ji začít implementovat?
O tom budeme diskutovat 26. září 2024 na našem sedmém C-Suite Meetupu, kdy v našich kancelářích přivítáme řečníky, kteří mají s implementací AI ve výrobní firmě praktické zkušenosti. Zjistíte, jak s její pomocí ve vaší společnosti optimalizovat procesy, snížit náklady a zvýšit konkurenční výhodu
Automobilový sektor v čele inovací
V rámci průmyslových firem je to právě automobilový sektor, který je tahounem nových technologií a postupů sahajících i nad rámec AI. Jedním z partnerů naší akce je Sdružení automobilového průmyslu.
Pavel Ešner, zástupce ředitele sdružení, uvádí: „Robotické technologie má zavedeno více než 50 % společností v našem oboru a 62 % firem využívá automatizační technologie.“ Automobilovým firmám dnes umělá inteligence významně pomáhá s rutinními operacemi, díky čemuž vzniká větší prostor pro činění strategických rozhodnutí.
V současné době automobilový průmysl prochází jednou z nejzásadnějších změn ve své historii. Ze strany trhu narůstá tlak na bezemisní mobilitu a výrobu, a od společností se tedy vyžaduje inovativní přístup. Umělá inteligence má obrovský potenciál v rámci zvyšování efektivity v administrativních úkolech, plánování a řízení výroby, a to se netýká pouze automotive, ale celého průmyslového sektoru.
„U plánovaní výroby lze na základě predikcí prodeje optimalizovat výrobní toky a zásoby, nebo modelovat potenciální rizika v dodavatelských řetězcích. V oblasti prodeje jsou využívány chatboty. V administrativě se pak dá AI využít u práce s texty a jejich vyhledávání či třídění faktur, v HR již v některých firmách pomáhá AI v náborovém procesu,“ uvádí Pavel Ešner
Jak pomocí AI přinést reálné výsledky?
To je jednou z hlavních otázek, které budeme na našem C-Suite Meetupu probírat. Firmy obecně si s umělou inteligencí často jen „pohrávají“ a uniká jim schopnost identifikovat prostor pro využití, které bude dlouhodobě přinášet efektivitu a úsporu časových a finančních nákladů.
Reálných výsledků však můžete dosáhnout relativně rychle, pokud budete správně postupovat.
Sdílení zkušeností s úspěšnou implementací
Panel řečníků bude tvořit hned šest zástupců firem, které mají s umělou inteligencí ve výrobních firmách přímou zkušenost. Patří mezi ně:
- Jakub Szlaur, CEO & Co-Founder | EDIMA solutions,
- Filip Škeřík, Manager | Festo,
- Šimon Staňo, CEO & Co-Founder | DAITABLE s.r.o.,
- Pavel Konečný, CEO & Founder | Neuron Soundware,
- Richard A. Novák, CEO & Founder | OmniCrane,
- Milan Legát, CEO & Founder | Amitia,
- Pavel Kocourek, Ředitel závodu |Aspera Technology,
- Radim Bullawa, Industrial Engineering Manager |Dormer Pramet,
- Slávek Heřman, AI & Developer Lead Computer Vision |DNAi.
Jejich příběhy vám můžou posloužit jako inspirace v rámci zavádění technologických inovací i ve vaší firmě. Během přestávek a po akci pak bude prostor pro networking. V našem uvolněném prostředí tedy můžete navazovat nové obchodní vztahy nebo si pouze popovídat o tom, co vás v rámci implementace umělé inteligence trápí.
Zní to dobře? Zaregistrujte se na náš C-Suite Meetupu ještě dnes. Ve vaší kanceláři nezapomeňte dvě věci: dobrou náladu a chuť dozvědět se něco nového.