Moderním skladovým systémem k větší logistické efektivitě

Business & IT Analýza

Testing

880 tis.

produktů (2022)

2 mil.

expedic (2022)

150

klientů (2022)

6,5 mil.

skladových pohybů (2022)

Mailstep je jedním z předních poskytovatelů profesionálního fulfillmentu pro e-shopy. Nabízí kompletní řešení skladového hospodářství. Zajišťuje přijímání zboží, jeho evidenci, skladování, expedici, ale i předávání dopravcům a možnost následného sledování jeho cesty. Společnost se nebrání spolupráci jak se začínajícími e-shopy, tak s velkými hráči na trhu.

Jsme rádi za příležitost spolupracovat jak na moderním skladovém systému MailWise, který je předmětem této případové studie, tak na výkonném automatizovaném fulfillment řešení Transportation Management System (TMS) a MailShip, jež je platformou, která zvyšuje kapacity fulfillmentu.

Výzva

Moderní skladový systém pro rostoucí byznys

Mailstep v rámci svého fungování narazil na prvek, který by mu brzy mohl začít zabraňovat v plynulém růstu – skladový systém. Přestával totiž technologicky vyhovovat požadavkům a výkonnostně stačit rostoucí klientele. V ten moment klient přistoupil k naplnění vize spočívající v novém, moderním skladovém systému. 

Celý projekt následně získal pracovní, ale i oficiální název MailWise.

Řešení

Sehraný tým, co táhne za jeden provaz

Sestavili jsme skvěle sehraný a výkonný tým, který systém vyvíjel 2 roky. Kvůli specifičnosti, náročnosti a současně důležitosti tohoto systému pro našeho zákazníka nám bylo jasné, že bude od celého týmu zapotřebí naprosté oddanosti výsledku.

Když to situace umožňovala, vydali jsme se všichni včetně vývojářů přímo do skladu zákazníka, abychom lépe poznali specifické prostředí a jeho procesy na vlastní oči.

V rámci MailWise jsme zastřešili:

  • Pomoc klientovi s definicí požadavků a jejich zformování do technického zadání.
  • Svižně fungující backend napsaný v PHP využívající GraphQL.
  • Samostatně stojící frontend v ReactJS jako webovou aplikaci pro dispečery.
  • Mobilní aplikaci pro chytré čtečky se systémem Android používanou skladníky v terénu.
  • Samostatnou frontendovou aplikaci MailWrap optimalizovanou pro proces balení.
  • Soubor automatických testů (kromě standardního manuálního testingu).

Výsledek

Mimo jiné i díky osobním návštěvám jsme si potvrdili, že to, na čem pracujeme, se reálně používá a dobře slouží. Tyto a další osobní zkušenosti přispěly k dlouhodobě pozitivní náladě v týmu, a tím i k výborným výsledkům.  

Do systému MailWise postupně migrovalo více a více klientů z původního systému. V rámci produkčního prostředí v současné chvíli evidujeme již miliony skladových pohybů. WMS funguje svižně a je šité na míru požadavkům z provozu skladu. I díky tomu má dobré ohlasy.  

Systém úspěšně slouží k zajištění skladového hospodářství mimo jiné i velkých hráčů na trhu. 

MailWise je tvárný a připravený na další rozšíření, která si bude skladový byznys žádat. Aktuálně jsme řešení již předali do správy společnosti Mailstep a získáváme pozitivní zpětnou vazbu.