Růst lidí je pro nás v INVENTI prioritou

Naší filozofií, kterou definoval už při zakládání INVENTI Jan Kaštura, je “It’s about the people”. I proto je pro nás neustálé budování prostředí pro růst každého z nás prioritou. Možnosti kontinuálního, odborného vzdělávání, sdílení know-how našich seniorních odborníků s kolegy i s veřejností a otevřenost systému pro osobní růst dávají jasný signál. Jednotlivé příběhy našich kolegů pak dokazují, že nekončíme u slibů.

INTERNÍ vzdělávání

V INVENTI probíhá pravidelně řada školení, kterými si každý může rozšířit své znalosti a schopnosti. Tento měsíc například proběhly kurzy hned čtyři – workshop k nástroji Terraform, další workshop k nástroji Regex, dále kurz pro mírně pokročilé Javisty a nakonec školení kompetence DevOps pro lidi mimo IT. Jinými slovy nezáleží na tom, jak hluboko jste do IT světa ponořeni, v INVENTI se vždycky snažíme vaše znalosti rozšířit, ať už jste programátor s mnohaletou zkušeností nebo třeba začínající HR specialista.

Co nám na těchto kurzech dělá největší radost je fakt, že povětšinou je pořádají naši vlastní lidé a z vlastní iniciativy. Co na první pohled může znít jako vychloubání se naší odborností, svědčí především o tom, že INVENTI doopravdy funguje jako tým, kam každý přispívá svým dílem a pomáhá tak ostatním.

Systematická podpora a růst odborníků

Ať už je s námi člověk jakkoliv dlouho, vždycky dbáme na to, aby se mohl co nejvíc rozvíjet a posouvat vpřed. A nemusí jít nutně jen o kariérní posun v rámci firemní hierarchie, ale především o profesní odbornost. Naším cílem není dav průměrných, ale skvělý tým specialistů, z nichž každý je naprostou špičkou svého oboru a nebo k ní míří. Gabrielu jsme tehdá našeli právě skrze INVENTI Academy.

"Během mateřské, jsem se snažila nezahálet a rozvíjet svoje schopnosti a natrefila jsem na analytickou akademii pořádanou INVENTI. Chytlo mě to natolik, že jsem po mateřské nastoupila do firmy jako tester. Dneska už pracuju jako test leader a jako analytik. Přemýšlím,  že bych chtěla možná zkusit manažerskou pozici a v tom mám plnou podporu mého šéfa Filipa. Rozhodně ale  nechci přijít o kontakt se samotnou analýzou, protože ta mě hodně baví."

Práce v INVENTI jako cesta k plnění vlastních snů

A nejde nám jenom o rozvoj schopností a dovedností. Naším cíle je, aby každý rostl tam, kam ho srdce táhne. Tak například Filip, v tom čase team leader, přišel s vizí procestovat celý svět, k tomu však potřeboval režim full remote. Nic a nikdo mu v tom nebránil. Naopak. Nyní je Filip vedoucím celého testingového oddělení a my si užíváme zápisky z jeho cest na našem blogu v rubrice 4 v Merglu a pes.

“Vždycky mě lákala myšlenka cestovat a pracovat. Než jsem začal řídit celou jednu kompetenci na dálku, pár měsíců jsme to testovali. Když jsem pak doopravdy odjel, zjistil jsem, že díky tomu, jak skvělý tým mám a jak mě INVENTI v tomhle snu naplno podporuje, to vážně dokážeme.”

Z programátora spolumajitelem společnosti

A když už sdílíme životní příběhy našich kolegů, nemohu se  svámi nepodělit o ten svůj.

Do INVENTI jsem nastupoval v roce 2012 jako Java developer a postupně se vypracoval na Team Leadera. Na můj podnět v roce 2015 vznikla pobočka INVENTI v Plzni, kterou jsem posléze vedl. V roce 2019 začali majitelé do vedení firmy hledat někoho s technologickým backgroundem a stal jsem se Chief Delivery Officer. V roce 2020 jsem se pak stal CEO celé společnosti a spolumajitelem. Od té doby se snažím mířit s firmou mnohem víc na mezinárodní trhy a do Evropy. Celkově se snažíme, aby jméno INVENTI bylo synonymem pro profesionální vývojářskou společnost známou po celé Evropě.

Ať už vás to táhne jakýmkoliv směrem. Do vyšších manažerských pozic, hlouběji do tajů vašeho oboru nebo chcete objevovat a posouvat své hranice, v INVENTI uděláme vše proto, aby se ve svých snech nemusel nikdo držet příliš zpátky.