5. a 6. den

23. dubna 2021

Motorka je v autě, ale co to udělalo s váhou...

5. den

Je čas se rozloučit s Michalem (náš kamarád z Lichnova u Bruntálu). Sbalíme si svých pár švestek, řekneme poslední "nashlednou" a kopneme do vrtule. Od rána to vypadá na déšť, naštěstí ve chvíli kdy nabereme směr Blučina, vykoukne na nás na obloze puňťa. Vzhledem k cestovní rychlosti 70km/h upřednostníme delší, ale krásnější cestu mimo dálnice. Do Blučiny to z Lichnova máme 150km. Cesta přes Šternberk, Olomouc a Vyškov je krásná. Možná se cestou vážně přesvědčíme, že ta česká kotlina je na světě nejkrásnější. Vítr nám fouká do zad, takže se chvilku na tachometru Jawy objeví magická číslice 80km/h. Ačkoliv Mergl zvládne jet i rychleji, velmi často jej marně hledám v rozklepaném zpětném zrcátku. Zatáčkovitý terén je to pravé ořechové pro Jawičku, a tak stačí pár ladných překlopení v zatáčkách a již nabírám náskok. Smích mě samozřejmě přejde na rovince, kdy mi opět zbytek posádky dýchá nervózne na záda.

Po příjezdu do Blučiny se na noc rozdělíme. Petr s Hankou se jdou loučit s rodinou, která zde žije a my s Ivčou pokračujeme Merglem do Moravského Krumlova. Milan, který se svou ČZ 125 projel mimo jiné Kanadu, USA, Norsko i Irsko nás pozval na grilování. Po příjezdu do jeho království nás zde vítá i Vojtěch Lavický. Kamarád, kterého jsem poznal při své minulé jízdě Jižni Amerikou na konci světa. Dáme si pár piv, ugrilujeme maso a sbíráme pár rad na cestu. Budou se hodit!

6. den

Ráno nám kluci popřejí šťastnou cestu. Přesouváme se z Moravského Krumlova zpět do Blučiny. Nastala chvíle, kdy Jawička musí do auta. Sundáme přední i zadní kola, sklopíme řidítka, posuneme světlomet a nakládáme ji na rošt spodní postele. Je to tip ťop, ale povedlo se. Jak ji tak vidíme v autě, napadne nás, zda se vlastně vejdeme do povolených 3,5t váhy. Rozhodneme se pro jistotu navštívit místní váhu aut. Avšak je pravda, že co oči nevidí, srdce nebolí. Na display váhy se zobrazilo 3 450kg. Problémem je, že v autě sedí akorát Iva a Shadow. Musíme tedy připočíst dalších 230kg zbytku posádky. No, snad nás cestou nebudou vážit. Pokud ano, musíme si držet palce. Snad případně zabere výmluva ohledně porouchané motorky, kterou přeci nemůžeme nechat stát na dálnici.

Na poslední chvíli kupujeme dálniční známky pro Slovensko, Maďarsko, Rumunsko i Bulharsko. Současně zaplatíme cestovní pojištění a hurá dnes brzo spát. Zítra mezi 5:00hod - 6:00hod nabíráme konečně směr Bulharsko. Drže palce!